Váš nákupní košík

:
TÉMATA
Služby

V sekci Doporučujeme najdete tabulku akcí a služeb u nás v Daru z přírody.

Sledujte též Události na našem Facebooku

Kontakt

DAR Z PŘÍRODY, s.r.o.

V Nových Bohnicích 820/29,
181 00 Praha 8 - Bohnice

Otevírací doba: Po 10-17h
                         Út  11-16h
                         St   11-19h
                         Čt  11-16h
                         Pá  11-16h

Platba u nás v obchůdku pouze v HOTOVOSTI.

+420 739 454 045

Pokud Vám telefon ihned nepřijmeme, jsme v danou chvíli zaneprázdnění a hned, jak to bude možné, Vám zavoláme zpátky.
Děkujeme za pochopení.

info@darzprirody.cz

Zasilkovna_logo_WEB_nove.png

FB-f-Logo__blue_29.png

V průběhu kúry

První den ráno je velmi vhodné si zacvičit. Namíchejte si 1,5l Nápoje Neera do lahve na celý den. Navečer si ještě namíchejte jednu půllitrovou sklenici čerstvého Nápoje Neera a dejte si čaj nebo kapsle Triphala. Místo Triphaly lze užívat také vlákninu Psyllium nebo čaj Senna.

Druhý den ráno se pokuste vypít nalačno sklenku teplé slané vody (lžička mořské soli do 250 ml teplé vody). Pokud to nezvládnete, netrapte se tím. Pak pokračujte stejně jako první den.

Po několika dnech - cca 4-6 dní - můžete přestat pít čaj Senna nebo vlákninu. Pokud užíváte Triphalu, pokračujte v užívání po celou dobu kúry. Slanou vodu doporučujeme pít celou dobu, kromě čištění tlustého střeva Vám také vyváží sladkou chuť Nápoje Neera. Můžete si představit, že pijete horkou polévku.

Senna čaj, Triphala, vláknina, klystýr

Během kúry je důležité pročistit též trávicí trakt, hlavně střeva. Když přestaneme jíst, přestanou se střeva hýbat a nahromaděné zbytky v nich mohou zůstávat. Proto je nutné podpořit vyloučení těchto zbytků. Proto vyberte z následujících tří možností pro sebe tu nejvhodnější, nekombinujte je:

  1. Původně se doporučoval čaj z listů Senny, který má projímavý účinek. V některých případech může způsobovat křeče, což není na závadu, ale je to nepříjemné.
  2. Pokud se tomuto chcete vyhnout, použijte Triphalu. Je to směs nadrcených plodů Haritaki, Bibitaki a Amalaki - v poměru určených ájurvédskými lékaři. Tato směs je v Indii velmi oblíbená a má velmi široké užití. Pro Neera Detox kúru je ideální, jelikož trávicí trakt nedráždí, ale naopak uklidňuje a zároveň velmi účinně čistí. Doporučujeme užívat 1-2 kapsle během kúry denně večer před spaním, nebo v podobě čaje hrnek před spaním připravit podle návodu na krabičce.
  3. Další alternativou je čistá vláknina např. Psyllium. Psyllium je přírodní látka získaná ze semene indického jitrocele. S vodou nabobtnává a zvětšuje svůj objem. Vzniklý gel působí příznivě na trávicí trakt, zlepšuje vyprazdňování, chrání sliznice střev a žaludku. Vyvolává pocit nasycení, takže je vhodný během Neera kúry.
  4. Velmi účinný, avšak ne úplně oblíbený je klystýr. V lékárně pořídíte irigátor s obsahem 2 litry a na internetu najdete mnoho návodů. Čím jednodušší, tím lepší. Během kúry je klystýr vhodný minimálně prvních pět dní, případně po celou dobu Neera kúry každý den.

JAZYK - UKAZATEL PROČIŠTĚNÍ

Proces čištění může být sledován na zbarvení jazyka. Zpočátku bude jazyk růžový. Během několika prvních dní se objeví povlak, který bude nejprve bělavý a poté až žlutavý, to jak se toxiny uvolňují z těla. Po třetím až čtvrtém dni se začne tento povlak pomalu ztrácet.

Čistěte tento povlak kartáčkem, lžičkou, nebo si ve specializovaných prodejnách můžete zakoupit speciální nástroj na čištění jazyka. Má výhodu v tom, že vám jazyk vyčistí dokonale a přitom jej neodře. Pokud jste úplně vyčištění, jazyk opět získá růžovou barvu.

Většinou stačí jedna desetidenní kúra, ale ne vždy. Pokud povlak zůstává i po skončení NEERA Detox kúry, je radno ji znovu opakovat za jeden nebo dva měsíce. Napodruhé by měl povlak zmizet rychleji.

PRŮVODNÍ PROJEVY DETOXIKACE

V průběhu kúry se objeví některé přirozené symptomy. Během několika prvních dnů se toxiny a odpadní látky z organismu uvolňují do krevního oběhu, předtím než je tělo vyloučí. To může působit určité nepohodlí v podobě bolesti hlavy, okamžiků malátnosti, mírné únavy a slabosti. V počátečních fázích kúry se také mohou přechodně zhoršit případná chronická onemocnění kůže, neboť právě pokožkou z těla odchází řada toxinů. Také pot může začít nezvykle silně z tohoto důvodu zapáchat.

Berte tyto příznaky jako pozitivní známku toho, že NEERA Detox kúra funguje. Nevzdávejte se! Kritická doba nastává obvykle okolo třetího až čtvrtého dne. Tou dobou se tělo přizpůsobí tekuté dietě a také většina nepříjemných příznaků provázejících odplavováním toxinů by měla mizet. Během prvních dnů buďte připraveni dopřát si větší odpočinek.

Pokud si myslíte, že váš organismus je zatížený velkým množstvím škodlivin, může být vhodné začít s kúrou před víkendem.

Pokud se objeví zapáchající dech, můžete použít slabý mátový čaj na jeho eliminaci.

...ZAČNETE SE CÍTIT DOBŘE

Okolo pátého dne máte za sebou úspěšně polovinu úkolu. Od této chvíle bude tělo díky vyloučení toxinů zdravější a zdravější. To je pravděpodobně také doba, kdy se začnete cítit skutečně dobře – budete mít jasnou mysl, pocit lehkosti a energie. Můžete si všimnout, že vám stačí méně spánku a vaše tělo získává novou sílu a vitalitu.

Jakékoli kožní poruchy, které se možná objevily či zhoršily během prvních dnů, nyní začínají ustupovat, a stejně tak jazyk začíná postupně získávat svou přirozenou růžovou barvu. Myslete na to, že kůže – náš největší orgán – hraje v procesu vylučování významnou roli. Pokožkou se zbavujeme velkého množství škodlivin. Na konci NEERA Detox kúra bude vaše kůže čistší a zdravější, než kdykoli dříve.