Váš nákupní košík

:
TÉMATA
Služby

Právě budujeme nové stránky o službách, které poskytujeme našim klientům - jedná se o poradenství, koučing, terapeutická ošetření apod. Děkujeme za Vaši trpělivost!....Pokud si říkáte, že to trvá dlouho, je to proto, že stále ještě pracujeme nejen na nových stránkách, ale hlavně na sobě, abychom Vám mohli nabídnout opravdovou kvalitu:)

Kontakt

DAR Z PŘÍRODY, s.r.o.

V Nových Bohnicích 820/29,
181 00 Praha 8 - Bohnice

Otevírací doba: Po-Pá 10 - 17h.

Platba u nás v obchůdku pouze v HOTOVOSTI.

Pro veškeré informace volejte:
+420 739 454 045

Pro expedování zásilek volejte:
+420 603 232 404

Pokud Vám telefon ihned nepřijmeme, jsme v danou chvíli zaneprázdněné a později Vám zavoláme zpátky.
Děkujeme za pochopení.

info@darzprirody.cz

FB-f-Logo__blue_29.png

Vápník - příliš mnoho dobrého?

Nedostatek vápníku může být závažnou záležitostí, kterou se zabývá mnoho médii a reklam. Vápník je důležitým prvkem, který naše tělo nezbytně potřebuje každý den, ale nadbytek vápníku může vytvořit problém.

Doporučená denní dávka vápníku je 800 mg podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví číslo 450/2004 Sb. To ovšem nezahrnuje vápník v doplňcích a nezohledňuje samozřejmě hořčík potřebný k vyvážení tohoto množství vápníku. Je mnoho lidí, kteří denně doplňují 1200 – 1500 mg vápníku navíc k tomu, který přijímají v běžné stravě (kelímek jogurtu obsahuje cca 345 mg vápníku, hrnek mléka 306 mg). Nevstřebaný vápník může skončit v měkkých tkáních těla, kde se ukládá a tvrdne (vápenatí) nebo se dostává do moči, kde může vytvořit ledvinové kameny.

Pokud nejsou oba minerály v rovnováze, vznikne nedostatek hořčíku (nadbytek vápníku sám o sobě může způsobit nedostatek hořčíku). To může vyústit, jak už je zmíněno výše, v neschopnost zotavit se rychle ze stresu a může být samo o sobě zdrojem stresu.

'